BORDSKLOCKA, troligen Italien, omkring 1900-talets mitt.

Fodral av brons, frontluckan med glas. Krönande handtag. Bredd ca 16,5, djup ca 11, höjd ca 27 cm. Nyckel finns.

Obetydligt slitage. Skada en visare av. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK