SEKRETÄR I MINIATYR, 1900-talets första hälft.

Nedfällbar klaff med bakomliggande lådor. Skuret trä och präglad yta. Metallbeslag. Bredd 20,5 cm, djup 12 cm, höjd ca 28 cm.

Slitage. Torrsprickor. Skadat metallbeslag. Saknad spik.

Utropspris
2 000 SEK