Fanerad stomme. Spegel med två lamparmar i mässing. Höjd 104 cm. Bredd 66 cm. Hallbänk med låda. Infälld spegel. Längd 70 cm. Djup 26 cm. Höjd 60 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad. Saknar kupor.