SNEDKLAFFSEKRETÄR, tidigt 1900-tal.

Fanerad med mahogny. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning Tre lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 82. Djup 48. Höjd 104,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar. Något lösa dragknoppar i skrivinredning. Avslag på ben.

Utropspris
1 500 SEK