Stomme i ek. Front med hyll, låda samt lucka. Längd 53 cm. Djup 39 cm. Höjd 70 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Lucka går inte att öppna.