PARTI GRAFIK SAMT TIDNINGSTRYCK OCH DIPLOM, ca 25 st, bla efter Dürer och Rembrandt, 1600-1900-tal.

Bla religiösa motiv resp krigsscener. Bladstorlek 59 x 47 och mindre. Kungl Majts Resolution från 1688, Aftonbladet 14 nov 1845, Stockholmsposten 29 april 1794, Upsala-Biet 10 jan 1855 resp 23 april 1856, diplom för Nordiska museets främjande dat 1891 och undertecknad av bla Artur Hazelius.

Slitage, veck, riss. Fläckar, skador.

Utropspris
1 500 SEK