VITRINSKÅP, AB Möbelfabriken Örnen, 1950/60-tal.

Fanerad med teak. Tudelat. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 105, djup 40, höjd 180 cm. Två nycklar finns. Nyckel finns.

Slitage, fläckar, märken, repor.

Utropspris
2 500 SEK