Konsolbord i rokokostil. Bronserat. Skuren dekor. Kopplad benställning. Skiva av sten. Bredd 136. Djup 50. Höjd 73 cm. Spegel med bronserad ram. Skuren dekor. Bredd 114. Höjd 155 cm.
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Skadad skiva. Ej ursprungligen sammanhörande.