TEKANNA med LOCK, porslin. Tyskland, 1800-tal.

Polykrom målad, med J-hänkel, dekor av blommor. Längd 17,5 cm.

Slitage, hänkel med lagning och spricka, repor.

Utropspris
150 EUR