AFTONVÄSKOR, 2 st sent 1800-tal

Petit point broderier. Snäppen i nysilver(med monograminskription) och sköldpaddsimitation. Höjd ca 27 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skada (släppt från kant). Skadat lås. En toffs saknas. Några pärlfransar saknas.

Utropspris
1 500 SEK