Skåp/sideboard, Korea, 1800-tal.

Lackat trä. Ett skåpsdörrspar, fyra lådor upptill. Fjärlisformade beslag i gul metall. Bredd 92. Djup 39. Höjd 78 cm.

Slitage. Repor. Märken. Dekorbortfall. Renoverad och kompletterad. Fanerbit saknas.

Proveniens

From the Stenbeck Collection.

Utropspris
7 000 SEK