Bestående av två karmstolar samt soffa. Stomme av mahogny. Fast stoppad sits och armlän klädda med textil. Dekorelement av mässing. Soffans sitthöjd 40, bredd 119, djup 54, höjd 92. Stolarnas sitthöjd 40, bredd 57, djup 50, höjd 87 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar.