Rak form, genombruten rygg med svängd pälta. På kopplade ben. Sitthöjd 52. Bredd 50. Djup 41. Höjd 100 cm.
Slitage, repor och nagg/märken. Förstärkningar. Renoverade och kompletterade.
From the Stenbeck Collection.