Wiener brons. I form av miniatyrkoffer. På lockets insida erotiskt motiv av vilande kvinna. Signerad Nam Greb. 12 x 6 cm.
Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Nyckel saknas.
Säljes till förmån för Bjarne Ahlströms Minnesfond För Medicinsk Forskning.