Bemålad. Rak skiva på svängda ben. En låda med beslag av mässing. Höjd 70 cm, bredd 45 cm, djup 63 cm
Åldersrelaterat slitage med märken och nötta kanter. Färgbortfall och krackelyrer. Sprickor.