CARL MALMSTEN

Fåtölj, "Lata greven", O.H Sjögren, 2000-tal.

Ben och ryggstolpar i bok. Stoppad fast sits och ryggbricka. Textil- samt läderklädsel. Brickmärkt. Sitthöjd 42 cm, total höjd 77 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Magdalena  Wiberg

Göteborg

Magdalena Wiberg
Värderare (vikarie)

magdalena.wiberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 750
    262 EUR
    306 USD

    Budhistorik (8 bud)
    4A14 sep 15:492750SEK
    514 sep 15:492550SEK
    4A14 sep 15:472250SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes