Erik Dahlbergh

(Sverige, 1625-1703)
Erik Dahlbergh
(Sverige, 1625-1703)

KOPPARSTICK, efter Marot, ur Dahlberghs Suecia Antiqua, 1700-tal.

Stockholms Slott. 22 x 37 cm.

Ej examinerad ur ram. Mittveck. Skador. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK