BÄLTE, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900.

Delvis förgylld niellodekor. Spännet med initialer 'BK'. Innerklädsel av läder, innerbeslag av försilvrad mässing. Längd 89 cm. Totalvikt cirka 1002 g.

Smärre, åldersrelaterat slitage. Liten skada i lädret.

Utropspris
1 000 EUR