Delvis förgylld niellodekor. Spännet med initialer 'BK'. Innerklädsel av läder, innerbeslag av försilvrad mässing. Längd 89 cm. Totalvikt cirka 1002 g.
Smärre, åldersrelaterat slitage. Liten skada i lädret.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.