Natural grain mörkbrunt läder med detaljer i mässing, postmanlock och reglerbar axelrem i canvas. Invändigt med läderetikett märkt Mulberry samt plakett numrerad 469596. Utvändigt mindre ficka. H ca 24, L 19, B 7
Åldersrelaterat slitage. Invändigt med fläckar.