VAS, Sannolikt Albin Hamberg, lergods, Höganäs, 1900-talets början.

Glaserad. Märkt KS Höganäs. Höjd ca 22 cm. Diameter ca 20 cm.

Nagg på sjöodjurets ryggfena. Minimalt slitage.

Utropspris
2 000 SEK