Design
1086587

Folke Ohlsson

(Sverige)
Folke Ohlsson
(Sverige)

FOLKE OHLSSON, fåtölj, "Profil", Dux Ljungs Industrier, 1960-tal.

Stomme av bok. Fast stoppad rygg, Lös plymå i sits. Sitthöjd ca 40, höjd 97, bredd 87, djup 70 cm

Slitage. Skador i textilen. Märken. Fläckar.

Utropspris
1 800 SEK