MATBORD, ur "Lovö"-serien, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft.

Artikelnummer 42127. Modellen upptagen i NK-liggaren 1939. Furu. Kopplade ben med tvärslå. En iläggsskiva à 60 cm. Längd 140 cm, bredd 70 cm, höjd 75 cm.

Bruksskick. Fläckar. Märken. Repor. Ställvis blekt. Mindre avslag. En iläggsskiva saknas.

Utropspris
8 000 SEK