Målat. Bord med skuren dekor vid sarg. En iläggsskiva à 30 cm medföljer. Längd 128. Bredd 110. Höjd 76 cm. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka. Lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 44 cm.
Slitage. Repor. Märken. Senare målning. Fläckar. Avslag.