BORDSPENDYL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Marmor och mässing. Vit emaljerad urtavla. Nyckel och pendel medföljer. Bredd 21, djup 9, höjd 35 cm. Nyckel finns.

Slitage, obetydliga nagg, ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK