TOILETTEBORD, med spegel, nyrokoko, 1800-talets slut.

Fanerat med valnöt. På skuren pelarfot. Tre lådor. Uppsats med två lådor samt spegel. Bredd 101. Djup 48. Höjd 157 cm.

Slitage. Dekorbortfall. Ställvis blekt. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK