MATGRUPP, 16 delar, tidigt 1900-tal.

Bord med marmorimiterad bemålning H 78, L 178, B 129 cm. Två iläggsskivor med fällbara kanter. B 60 cm. Ett konsolbord med låda, skuren dekor och bemålat. H 75, L 146, B 48 cm. 10 stolar med skuren dekor och bemålade. Lös stoppad sits. Sitthöjd 46 cm. 4 karmstolar med skuren dekor och bemålad. Lös stoppad sits. Sitt höjd 46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Märken. Repor. Färgbortfall. Krackelyr i färgen.

Utropspris
8 000 SEK