MATGRUPP, 7 delar, rokokostil, 1900-talets mitt.

Matbord med 6 stolar. Målat. Stolar med genombruten rygg, fast stoppad sits. Skuren dekor. Kopplad benställning. Sitthöjd 48. 3 iläggsskivor á 49 cm. Bordets diameter 117, höjd 74 cm

Slitage. Märken. Färgbortfall. Fläckar.

Utropspris
5 000 SEK