SITTGRUPP, 5 delar, jugend, 1900-talets början.

Tre stolar med lösa sitsar, soffa med nedfällbara kortsidor och förvaring samt bord med klaffar. Skuren och genombruten dekor, soffan och bordet daterade 1906. Stolars sitthöjd ca 43 cm, total höjd ca 107 cm. Soffans längd 153 cm. Bordets längd 104 - 197 cm, bredd 74 cm, höjd 74 cm.

Slitage, ställvis omfattande. Senare klädsel. Soffans ena sida går ej att fälla ner. Någon skruv saknas. Mindre skador. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

308. Marie-Louise Ekman, "Ett baby-monument och en Olle Baertling-tavla".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK