BORD, Louis Seize-stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med olika träslag, dekor av intarsia. Uppsvängda bärhandtag av mässing. Kopplad benställning. Längd 80. Bredd 50. Höjd 68 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Fanerskador. Instabil.

Utropspris
1 500 SEK