Bemålad faner, knoppar av ben. Fälltbar skiva med underliggande fackinredning. Utdragbar skiva med påse för sybehör undertill. Höjd 71, längd 62, bredd 42 cm.
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Fanerskador. Märken. Fanerskador. Repor. Skador. Revor. Lagningar. Sprickor. Nyckel saknas.