VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Med Qianlongs märke. Meipingform med dekor i underglasyrblått av lotus och fladdermöss. Höjd 26 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Proveniens
From the collection of Erik (1932 -1997) & Emma Thomsen (1935-2009), thence by descent.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Cecilia Nordström

    Cecilia Nordström

    cecilia.nordstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    Slutpris

    13 000
    1 237 EUR
    1 394 USD

    Budhistorik (6 bud)
    414 feb 19:5313000SEK
    3A10 feb 9:5912500SEK
    410 feb 9:5912500SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes