SERVISDELAR, porslin, 49 delar "BLÅ BLOMST" ROYAL COPENHAGEN

12 st kaffekoppar med fat, modell nr 1549 (A). ett fat med nagg samt en extra kopp.
13 st assietter, modell 1625.
6 st askfat, modell 1802.
1 st mjölkkanna, modell nr 1538.
1 st vas, modell nr 1803.
1 st sockerskål, modell nr 1552.
1 st cigarettvas, modellnr 10/1801
1 st lölvformat fat, modell nr 8001.
1 st fat på fot, modell nr 1532
2 st ytterforder, modell nr 2501 - A.
1 st fat på fot, modell nr 1528.
2 st ljusstakar, modell nr 17411
2 st kaffekannor, modell 1517. (En 2:sortering)
1 st serveringsfat, modell nr 15226
1 st serveringsfat, modell nr 1523.
1 st serveringsfat, modell nr 1580
1 st serveringsfat, modell 1664.
1 st kaffekopp med fat, modell nr 1546.

Smärre slitage. En kaffekanna 2: sortering.

Utropspris
5 000 SEK