Furu. Sex stolar, en stol märkt. Spjälad genombruten rygg. Sitthöjd ca 42 cm. Bordets diameter 130, höjd 70 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar. Torrsprickor. Mindre avslag.