TOALETTBORD och TABURETT, 1920-/1930-tal.

Kinesiserande dekor. Uppsats med belysning och tredelad spegel. Lös glasskiva. Tre lådor i sarg. Kopplad benställning. Bredd 110. Djup 52. Total höjd 167 cm. Taburett sitthöjd 45 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Avslag på krön. Anlupet spegelglas. Klädsel med revor.

Utropspris
6 000 SEK