SÄNGBORD, ett par, 1920-/1930-tal.

Kinesiserande dekor. Lösa skivor av glas. Nedfällbar front med bakomliggande lådor. Bredd 29,5. Djup 29,5. Höjd 62,5 cm.

Slitage. Färgbortfall. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK