BÄGARE, silver, Johan Andersson Starin (1723-1756), Stockholm 1746.

Med graverad dekor och text "Till min guddotter Sigrid Magdalena Mandelin från G. Mannerheim". Invändigt förgylld. Höjd 10 cm.

Slitage.

Proveniens

Gåva av Carl Gustaf Mannerheim till gudottern Sigrid Magdalena Mandelin

Utropspris
500 EUR