BORSTAR 4 st, TESILAR, 2 st samt ett NÅLFAT, silver, 1800-tal.

Borstar av G Folcker Stockholm 1830 och ca 1860, A Lundqvist Stockholm 1854, CF Palmgren Stockholm 1852. Längd 13-14 cm.
Nålfat av OW Kjellberg Västerås ca 1860, längd 11 cm. Tesil av JE Åhlen Sala 1848, diameter 6 cm, samt tespindel av S Westerstråhle Stockholm 1805, längd 18 cm. Vikt totalt 271 gram.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Lagningar på nålfat.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L18

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lisa Mothander

Lisa Mothander

lisa.mothander@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    6 dagar 13 timmar

    Utropspris: 2 500 SEK

    Inga bud

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Startbudet är 300 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (0 bud)