MATGRUPP, 9 delar, delvis Carl Malmsten, "Ulfåsa", Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Åtta stolar av Carl Malmsten, modell "Ulfåsa", med genombrutna ryggar och lösa klädda sitsar, brännmärkta. Bord ej märkt, diameter 120 cm, höjd 74 cm. En iläggskiva à 49 cm.
Bruksslitage och smärre fläckar. Mindre torrspricka.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.