BORDSPENDYL, senempire. Frankrike.

Senempire. Förgylld och patinerad brons. Längd 27 cm. Bredd 10 cm. Höjd 30 cm. Nyckel samt pendel finns. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. En tassen sitter löst. Urtavla med skador.

Utropspris
3 000 SEK