Fanerat med mahogny. Lös glasskiva. Dörr med bakomliggande förvaring. Fyra lådor. Beslag av metall. Bredd 119. Djup 44. Höjd 71 cm.
Smärre slitage. Fanerskador. Repor. Märken. Nagg i glasskiva. Nyckel saknas.