SOFFGRUPP, 1900-talets andra hälft.

Stomme av rotting. Tredelad soffa med lösa plymåer klädda med textil. Bord med skiva av glas. Soffans sitthöjd 42, bredd 190, djup 65, höjd 83 cm. Bordets diameter 69, höjd 56cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Klädsel med slitage.

Utropspris
3 000 SEK