LEKSAKSBUTIK, 'Gemla Diversehandel', bemålat trä, 1900-talets mitt.

Bemålat träfodral med detaljer av målad metall och plast, löstagbara sidor. Diverse dockor och rekvisita av bl.a. målat trä, kartong, metall och gips. Fodralets bredd 70 cm, höjd 49 cm, djup 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Utropspris
200 EUR