SKRIVBORD, tidigt 1900-tal.

SKRIVBORD, tidigt 1900-tal.

Fanerat med mahogny. Dekor av intarsia. Tre lådor i sargen. Hurtsar ed skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Glasskiva medföljer. Bredd 135. Djup 74. Höjd 76 cm.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fanerskador.

Utropspris
2 500 SEK