CARL FAGERLUND, taklampor, ett par, "Bubblan", Orrefors.
Stomme av mässing, bruntonat glas. Diameter ca 40 cm, höjd ca 37 cm vardera.
Ej funktionstestade. Inga synliga skador. Smärre bruksslitage.