Rektangulärt. Enkla grindar. En låda i sarg. Bemålade klaffar. Bredd 91, höjd 77, djup 67/197 cm
Bruksslitage. Delvis maskstungen. Färgbortfall. Repor. Sprickor. Ojämn form. Senare beslag.