ALTARBORD, Kina, tidigt 1900-tal

Blandade lövträ och infällningar av porslin i underglasyrblå. Snidad dekor av fåglar och drakar. Längd 141, bredd 45, höjd 85 cm

Smärre slitage. Varierande åldersrelaterad blekning av trädetaljer.

Utropspris
6 000 SEK