TERRIN samt TVÅ LOCK, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått. Terrin, längd 30 cm. Bredd 20 cm. Höjd 10 cm.
Lock 29x22 cm. 30,5x22 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsdefekt. Nagg. Nötta kanter. Lock ej sammanhörande till terrinen

Utropspris
2 000 SEK