KARMSTOL SAMT FOTPALL, 1920 / 30-tal.

Kromad stomme med armlän i betsat lövträ. Lösa plyåmer i textil. Sitthöjd 48, bredd 57, höjd 104, djup 84 cm. Pallens mått 50 x 40 x 49 cm.

Senare klädsel. Slitage. Märken.

Utropspris
5 000 SEK