Stomme av metall. Skiva av fasettslipat glas. Nedre hyllplan av glasskiva. Höjd 70, längd 180, bredd 41 cm.
Något slitage. Repor. Fläckar. Märken. Nagg. Skad i form av trasig glasskiva. Nagg.