HUMIDOR, 1800-talets andra hälft.

Trä. Rektangulär form med fasade hörn. Dekor i läderimitation. Invändigt med uttagbara insatser. Locket med infällda fasettslipade glasskivor. Längd 28, bredd 20,5, höjd 20,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK